Fall 2012 Final Exam Schedule

NOTE:Changes to dates, rooms, and times appear in RED. Cancelled final exams appear in GREEN. New entries appear in FUCHSIA. Times are listed using the 24-hour clock. Oral, take-home, and Moodle exams are not included in this page. There are no scheduled oral exams at this time. Click here for the Take-Home Final Exam Schedule. Click here for the Moodle Exam Schedule. See your instructors for information regarding oral, take-home, and Moodle exams.

The Registrar's Office maintains the Final Exam Schedule. Last updated: December 04, 2012 10:56 AM.

Link to your personal Final Exam Schedule.

Agricultural Studies
Anthropology
Archaeology
Art
Art History/Museum Studies
Arts and Science
Astronomy
Biochemistry
Biology
Blackfoot
Campus Alta Appl Psych
Career Development
Chemistry
Computer Science
Drama
Economics
Education
Engineering
English
Environmental Science
French
Geography
German
Greek
Health Sciences
Hebrew
History
Interdisciplinary Studies
Japanese
Kinesiology
Latin
Liberal Education
Library Science
Linguistics
Logic
Management
Mathematics
Music
Music Ensemble Activity
Native American Studies
Neuroscience
New Media
Nursing
Philosophy
Physical Activity
Physics
Political Science
Psychology
Public Health
Religious Studies
Social Sciences
Sociology
Spanish
Statistics
Women and Gender Studies
Writing

Section Exam Date Time Room Instructor
Agricultural Studies
AGST 3300 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 B543 Davidson J
All other Agricultural Studies sections: No Exam
Anthropology
All Anthropology sections: No Exam
Archaeology
All Archaeology sections: No Exam
Art
All Art sections: No Exam
Art History/Museum Studies
AHMS 1000 A Friday, December 14 14:00-17:00 E690 Dawn L
AHMS 2225 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 W731 Wood W
AHMS 2900 A Friday, December 14 14:00-17:00 W400 Mills J
AHMS 3200 A Thursday, December 13 14:00-16:00 W731 Wood W
AHMS 3240 N Wednesday, December 12 18:00-21:00 W731 Dawn L
All other Art History/Museum Studies sections: No Exam
Arts and Science
All Arts and Science sections: No Exam
Astronomy
ASTR 2020 A Thursday, December 13 14:00-16:00 PE250 Naylor D
All other Astronomy sections: No Exam
Biochemistry
BCHM 2000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 PE264 Mosimann S
BCHM 3100 A Wednesday, December 12 14:00-17:00 AH118 Mosimann S
BCHM 4000 A Thursday, December 13 9:00-12:00 D630 Wieden-Kothe U
BCHM 5000 A Thursday, December 13 9:00-12:00 D630 Wieden-Kothe U
BCHM 5100 A Wednesday, December 12 14:00-17:00 AH118 Mosimann S
All other Biochemistry sections: No Exam
Biology
BIOL 2000 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 PE250 Russell T
BIOL 2850 A Thursday, December 13 14:00-16:00 E690 Rood S
BIOL 3000 A Monday, December 10 9:00-12:00 B650 Russell T
BIOL 3005 A Saturday, December 15 9:00-11:00 C674 Ziemienowicz A
BIOL 3105 A Friday, December 14 14:00-17:00 B650 Golsteyn R
BIOL 3210 A Monday, December 17 14:00-17:00 D632 Pacarynuk L
BIOL 3310 A Thursday, December 13 9:00-12:00 C756 Schultz E
BIOL 3420 A Tuesday, December 11 9:00-11:00 TH201 Hontela A
BIOL 3605 A Monday, December 17 14:00-17:00 L1050 Burg T
BIOL 3700 A Thursday, December 13 9:00-12:00 B660 Flanagan L
BIOL 4110 A Monday, December 17 14:00-17:00 L1168 Thomas J
BIOL 5001 A Monday, December 10 9:00-12:00 C630 Russell T
BIOL 5110 A Monday, December 17 14:00-17:00 L1168 Thomas J
BIOL 5605 A Monday, December 17 14:00-17:00 L1050 Burg T
BIOL 5700 A Thursday, December 13 9:00-12:00 B660 Flanagan L
All other Biology sections: No Exam
Blackfoot
All Blackfoot sections: No Exam
Campus Alta Appl Psych
All Campus Alta Appl Psych sections: No Exam
Career Development
All Career Development sections: No Exam
Chemistry
CHEM 0500 A Monday, December 10 9:00-12:00 D634 Eng J
CHEM 1000 A Saturday, December 15 14:00-17:00 PE155A Patenaude G
CHEM 1000 B Saturday, December 15 14:00-17:00 PE155A Zheng Y
CHEM 1000 C Saturday, December 15 14:00-17:00 PE155B Roussel M
CHEM 1110 A Thursday, December 13 9:00-12:00 PE250 Zheng Y
CHEM 2000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 E690 Gerken M
CHEM 2410 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 C640 Lippa W
CHEM 2500 A Thursday, December 13 9:00-12:00 PE275 Dibble P
CHEM 2500 B Wednesday, December 12 14:00-17:00 E690 Findlay S
CHEM 2600 A Thursday, December 13 9:00-12:00 D634 Patenaude G
CHEM 3830 A Monday, December 10 9:00-12:00 D631 Gerken M
CHEM 4000 A Saturday, December 15 9:00-12:00 C640 Findlay S
CHEM 4000 B Tuesday, December 11 9:00-12:00 TH173 Roussel M
CHEM 5000 B Tuesday, December 11 9:00-12:00 TH173 Roussel M
CHEM 7001 B Tuesday, December 11 9:00-12:00 TH173 Roussel M
All other Chemistry sections: No Exam
Computer Science
CPSC 1620 A Monday, December 10 9:00-12:00 AH117 Chali Y
CPSC 1620 B Monday, December 17 9:00-12:00 C640 Chali Y
CPSC 1820 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 TH204 Wismath S
CPSC 2610 A Monday, December 10 9:00-11:00 D633 Rice J
CPSC 2720 A Friday, December 14 14:00-17:00 AH116 Benkoczi R
CPSC 3620 A Thursday, December 13 14:00-17:00 AH118 Gaur D
CPSC 3630 A Friday, December 14 18:00-21:00 D631 Wismath S
CPSC 3655 A Thursday, December 13 14:00-17:00 AH117 Osborn W
CPSC 3740 A Thursday, December 13 9:00-12:00 L1060 Zhang J
CPSC 3780 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 L1168 Zhang J
CPSC 4660 A Tuesday, December 18 14:00-17:00 W514 Osborn W
All other Computer Science sections: No Exam
Drama
DRAM 2120 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 W401 Grignard C
All other Drama sections: No Exam
Economics
ECON 1010 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 L1060 Ghazalian P
ECON 1010 B Thursday, December 13 9:00-12:00 PE155A Ali M
ECON 1010 C Tuesday, December 11 14:00-16:00 L1060 Klein K
ECON 1012 A Monday, December 10 9:00-12:00 PE261 Tran K
ECON 1012 B Wednesday, December 12 9:00-12:00 L1060 Tran K
ECON 2120 A Tuesday, December 11 14:00-16:00 B660 Rockerbie D
ECON 2350 A Thursday, December 13 9:00-12:00 TH204 Le Roy D
ECON 2850 A Monday, December 17 14:00-17:00 B650 Townley D
ECON 2900 A Monday, December 10 9:00-12:00 E690 Davidson J
ECON 3010 A Saturday, December 15 9:00-12:00 B756 Malla S
ECON 3210 A Saturday, December 15 9:00-12:00 B543 Ali M
ECON 3300 A Thursday, December 13 14:00-16:00 L1060 Klein K
ECON 3400 N Wednesday, December 12 18:00-20:00 B730 Rockerbie D
ECON 3550 A Monday, December 17 14:00-17:00 TH141 Darku A
ECON 4012 A Friday, December 14 14:00-17:00 TH177 Darku A
ECON 4500 A Saturday, December 15 9:00-12:00 W400 Ghazalian P
All other Economics sections: No Exam
Education
All Education sections: No Exam
Engineering
ENGG 2000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 B650 Seyed Mahmoud B
All other Engineering sections: No Exam
English
ENGL 1900 A Thursday, December 13 9:00-11:30 W565 Faith W
ENGL 1900 B Monday, December 10 9:00-12:00 C674 McAdam I
ENGL 1900 C Monday, December 10 9:00-11:30 W565 Faith W
ENGL 1900 D Saturday, December 15 9:00-12:00 W401 Gamble J
ENGL 1900 E Monday, December 17 9:00-12:00 W565 Gamble J
ENGL 1900 F Friday, December 14 18:00-21:00 C674 Morgentaler G
ENGL 1900 G Friday, December 14 14:00-16:00 C610 Scott G
ENGL 1900 H Wednesday, December 12 14:00-16:00 C610 Scott G
ENGL 2000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 TH204 Carter A
ENGL 2100 A Thursday, December 13 9:00-12:00 W561 Gamble J
ENGL 2550 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 W561 Benzon K
ENGL 2700 N Thursday, December 13 18:00-21:00 AH117 Scott G
ENGL 2720 A Thursday, December 13 14:00-17:00 B650 Hawkins M
ENGL 2800 A Friday, December 14 9:00-11:30 W514 Faith W
ENGL 3010 A Saturday, December 15 9:00-12:00 B650 Carter A
ENGL 3310 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 D632 Ladd H
ENGL 3402 A Friday, December 14 14:00-16:00 D630 Calver C
ENGL 3410 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 B650 McAdam I
ENGL 4400 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 W870 Hawkins M
ENGL 4600 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 D630 Morgentaler G
All other English sections: No Exam
Environmental Science
ENVS 2000 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 TH201 MacDonald R
ENVS 4000 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 WE1001 Rood S
ENVS 5000 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 WE1001 Rood S
All other Environmental Science sections: No Exam
French
FREN 1000 A Thursday, December 13 9:00-11:00 C610 Spagnolo Sadr T
FREN 1000 B Friday, December 14 14:00-16:00 C640 Gerwin B
FREN 1100 A Monday, December 10 9:00-11:00 L1050 Young F
FREN 1500 A Monday, December 10 9:00-11:00 W767 Spagnolo Sadr T
FREN 1500 B Wednesday, December 12 9:00-11:00 D630 Dickinson B
FREN 2000 A Thursday, December 13 14:00-17:00 W514 Gerwin B
FREN 2001 A Tuesday, December 11 9:00-11:00 D630 Dickinson B
FREN 2200 A Monday, December 10 9:00-11:00 D630 Dickinson B
FREN 2300 A Tuesday, December 11 14:00-16:00 W400 Collado M
FREN 3001 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 B543 Collado M
All other French sections: No Exam
Geography
GEOG 1200 A Saturday, December 15 9:00-11:00 PE250 Weikum G
GEOG 2000 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 B660 MacLachlan I
GEOG 2210 A Friday, December 14 14:00-16:00 PE261 Weikum G
GEOG 2535 N Thursday, December 13 18:00-20:00 C610 Weikum G
GEOG 2700 A Friday, December 14 14:00-17:00 C756 Johnson D
GEOG 3080 A Monday, December 17 14:00-17:00 B756 Coburn C
GEOG 3210 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 B650 Johnston T
GEOG 3225 A Friday, December 14 18:00-20:00 E620 MacLachlan I
GEOG 3710 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 B543 Coburn C
GEOG 4725 A Thursday, December 13 9:00-11:00 B543 Staenz K
GEOG 4751 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 WE1001 Coburn C
GEOG 5725 A Thursday, December 13 9:00-11:00 B543 Staenz K
GEOG 5751 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 WE1001 Coburn C
All other Geography sections: No Exam
German
GERM 1000 A Tuesday, December 11 9:00-11:00 W565 Pope T
GERM 1000 B Wednesday, December 12 9:00-11:00 A580 Eggers B
GERM 1500 A Monday, December 10 9:00-11:00 W870 Pope T
GERM 3300 A Thursday, December 13 14:00-16:00 W866 Pope T
All other German sections: No Exam
Greek
GREK 1200 A Saturday, December 15 9:00-11:00 B516 Robinson T
All other Greek sections: No Exam
Health Sciences
HLSC 1000 A Monday, December 17 14:00-16:00 TH201 Solowoniuk J
HLSC 2806 A Friday, December 14 18:00-21:00 AH118 MacLean E
HLSC 3150 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 AH175 Williams R
All other Health Sciences sections: No Exam
Hebrew
All Hebrew sections: No Exam
History
HIST 1000 A Tuesday, December 11 9:00-11:00 C610 Burton C
HIST 1000 C Saturday, December 15 9:00-12:00 PE250 Hay D
HIST 1000 D Friday, December 14 14:00-17:00 PE155A Edwards H
HIST 1000 E Monday, December 17 14:00-17:00 C610 Nugent J
HIST 2001 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 E690 Epplett C
HIST 2290 A Monday, December 10 9:00-11:30 B756 Fujiwara G
HIST 2500 A Monday, December 17 14:00-17:00 E690 Edwards H
HIST 2600 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 W561 Kennedy L
HIST 2710 A Monday, December 10 14:00-17:00 W561 McMurray D
HIST 2720 A Friday, December 14 14:00-17:00 W561 Shaw A
HIST 3103 A Friday, December 14 18:00-21:00 D634 Hay D
HIST 3203 A Monday, December 17 9:00-11:00 A580 Burton C
HIST 3850 A Thursday, December 13 14:00-16:00 D630 Kennedy L
HIST 3850 B Thursday, December 13 9:00-12:00 W731 Edwards H
All other History sections: No Exam
Interdisciplinary Studies
All Interdisciplinary Studies sections: No Exam
Japanese
JPNS 1000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 C620 McMeekin A
JPNS 1000 B Thursday, December 13 9:00-11:00 W401 Nishibayashi F
JPNS 1500 A Monday, December 10 9:00-12:00 C620 McMeekin A
JPNS 3001 A Thursday, December 13 9:00-12:00 C620 McMeekin A
All other Japanese sections: No Exam
Kinesiology
KNES 2110 A Monday, December 17 9:00-11:00 PE264 Simard S
KNES 2130 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 PE264 Adams C
KNES 2140 A Friday, December 14 14:00-17:00 TH201 Martin L
KNES 2150 A Tuesday, December 11 14:00-16:00 PE264 Helstein M
KNES 2520 A Friday, December 14 14:00-17:00 PE264 Verzosa S
KNES 2600 A Tuesday, December 18 9:00-11:00 PE264 Simard S
KNES 2610 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 PE264 Hazell T
KNES 2750 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 PE261 Doan J
KNES 2850 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 AH118 Doan J
KNES 2986 A Thursday, December 13 9:00-11:00 PE264 Dyck M
KNES 3100 A Saturday, December 15 9:00-11:00 TH204 Brayton S
KNES 3400 A Friday, December 14 14:00-16:00 L1050 Kossuth R
KNES 3500 A Monday, December 10 9:00-12:00 TH204 Hazell T
KNES 3610 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 TH201 Copeland J
KNES 3640 A Friday, December 14 18:00-20:00 TH204 Brayton S
KNES 3680 A Monday, December 17 14:00-17:00 TH173 Martin L
KNES 3740 A Monday, December 17 14:00-16:00 PE044 Kossuth R
KNES 3850 N Tuesday, December 11 18:00-21:00 PE261 Bolokoski D
KNES 4620 N Tuesday, December 11 18:00-21:00 TH204 Dyck M
All other Kinesiology sections: No Exam
Latin
All Latin sections: No Exam
Liberal Education
LBED 2850 N Tuesday, December 11 18:00-20:00 B650 Kizuk A
All other Liberal Education sections: No Exam
Library Science
LBSC 2000 A Thursday, December 13 9:00-12:00 L950 Tedesco M
All other Library Science sections: No Exam
Linguistics
All Linguistics sections: No Exam
Logic
LOGI 1000 A Monday, December 10 9:00-12:00 B660 Anderson A
LOGI 2003 A Monday, December 10 14:00-17:00 B650 Peacock K
All other Logic sections: No Exam
Management
MGT 1000 B Monday, December 10 14:00-16:00 AH176 Aafaqi R
MGT 1000 C Thursday, December 13 14:00-16:00 M1090 Kazakoff D
MGT 2030 B Friday, December 14 18:00-21:00 AH177 Knapp J
MGT 2070 A Tuesday, December 11 14:00-16:30 M2044 Stannard B
MGT 2070 N Wednesday, December 12 18:00-20:30 M2044 Stannard B
MGT 2100 A Saturday, December 15 14:00-17:00 PE250 Baker G
MGT 2100 B Saturday, December 15 14:00-17:00 PE250 Li Y
MGT 2100 C Saturday, December 15 14:00-17:00 PE250 Baker G
MGT 2100 D Saturday, December 15 14:00-17:00 PE250 Baker G
MGT 2400 A Saturday, December 15 14:00-17:00 PE275 Baker G
MGT 2400 B Saturday, December 15 14:00-17:00 PE275 Lindsay M
MGT 2700 A Friday, December 14 18:00-20:00 M1060 Janz L
MGT 3010 A Friday, December 14 18:00-20:00 L1050 McKenna D
MGT 3031 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 M1030 Kremer D
MGT 3040 N Tuesday, December 11 18:00-21:00 M1040 Philipp K
MGT 3050 A Monday, December 10 14:00-16:00 TH204 Meheden C
MGT 3050 B Thursday, December 13 14:00-16:00 TH201 Meheden C
MGT 3050 C Tuesday, December 18 14:00-16:00 TH204 Meheden C
MGT 3100 A Saturday, December 15 9:00-12:00 TH201 Carnaghan C
MGT 3101 A Monday, December 10 14:00-17:00 M1040 Li Y
MGT 3130 A Monday, December 10 9:00-12:00 PE264 Zanoni A
MGT 3151 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 TH201 Jarvie D
MGT 3151 B Friday, December 14 9:00-12:00 TH204 Jarvie D
MGT 3160 A Monday, December 10 9:00-12:00 M1040 Kopp L
MGT 3160 B Wednesday, December 12 9:00-12:00 PE275 Kopp L
MGT 3310 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 AH117 McCallum D
MGT 3460 A Wednesday, December 12 14:00-16:30 M1090 Baulkaran V
MGT 3460 B Tuesday, December 11 14:00-16:30 M1090 Baulkaran V
MGT 3470 A Monday, December 10 9:00-12:00 TH173 Asem E
MGT 3470 B Friday, December 14 9:00-11:00 AH177 Yalamova R
MGT 3640 A Friday, December 14 9:00-12:00 M1030 Ansari M
MGT 3650 C Monday, December 17 14:00-16:00 TH204 Aafaqi R
MGT 3830 A Friday, December 14 9:00-12:00 AH116 Dobing B
MGT 3901 A Tuesday, December 18 9:00-11:00 M1060 Kazakoff D
MGT 4110 A Friday, December 14 14:00-17:00 M1040 Dykin R
MGT 4110 B Monday, December 17 14:00-17:00 M1040 Dykin R
MGT 4151 A Saturday, December 15 9:00-12:00 PE275 Jarvie D
MGT 4160 A Tuesday, December 18 9:00-12:00 AH177 Carnaghan C
MGT 4310 A Saturday, December 15 9:00-12:00 M1030 Knapp J
All other Management sections: No Exam
Mathematics
MATH 0500 A Friday, December 14 9:00-12:00 B756 Gomez-Riviere E
MATH 1410 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 PE250 Kharaghani H
MATH 1510 A Thursday, December 13 9:00-12:00 PE261 Seldin J
MATH 2000 A Monday, December 17 14:00-17:00 W731 Morris D
MATH 2000 B Tuesday, December 11 14:00-17:00 C674 Morris D
MATH 2560 A Monday, December 10 9:00-12:00 C640 Ng N
MATH 2570 A Thursday, December 13 14:00-17:00 PE275 Yazdani S
MATH 3400 A Thursday, December 13 9:00-12:00 B650 Morris J
MATH 3500 A Monday, December 17 9:00-12:00 L1060 Ng N
MATH 3560 A Wednesday, December 12 14:00-16:00 D631 Akbary-Majdabadno A
MATH 3650 A Friday, December 14 9:00-11:00 D632 Kaminski D
MATH 3860 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 D632 Morris J
MATH 4400 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 B650 Yazdani S
MATH 4461 A Thursday, December 13 14:00-16:00 E575 Akbary-Majdabadno A
MATH 5461 A Thursday, December 13 14:00-16:00 E575 Akbary-Majdabadno A
All other Mathematics sections: No Exam
Music
MUSI 1011 A Monday, December 10 9:00-12:00 A580 Sullivan N
MUSI 2160 A Monday, December 10 9:00-12:00 W771 Hansen B
MUSI 2160 B Saturday, December 15 9:00-12:00 W771 Hansen B
MUSI 2160 C Saturday, December 15 9:00-12:00 W767 Sanden P
MUSI 2180 A Friday, December 14 14:00-17:00 A580 Black B
MUSI 2180 B Friday, December 14 14:00-17:00 W767 Youngdahl J
MUSI 2500 N Wednesday, December 12 18:00-21:00 W518 Stewart D
MUSI 2850 A Monday, December 10 9:00-12:00 PE275 Sanden P
MUSI 3360 A Thursday, December 13 9:00-12:00 W771 Schultz A
MUSI 3360 B Thursday, December 13 9:00-12:00 W767 Boon R
MUSI 3360 C Wednesday, December 12 9:00-12:00 W767 Richards M
MUSI 3361 C Friday, December 14 14:00-16:00 W771 Davies J
MUSI 3380 A Wednesday, December 12 14:00-17:00 W767 Sanden P
MUSI 3380 B Wednesday, December 12 14:00-17:00 A580 Visentin P
MUSI 3500 A Friday, December 14 14:00-17:00 W731 Staples T
MUSI 3580 A Thursday, December 13 14:00-17:00 A580 Black B
MUSI 3660 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 A580 Richards M
MUSI 3734 A Monday, December 17 9:00-12:00 B516 Stewart D
All other Music sections: No Exam
Music Ensemble Activity
All Music Ensemble Activity sections: No Exam
Native American Studies
All Native American Studies sections: No Exam
Neuroscience
NEUR 3600 A Monday, December 10 9:00-12:00 PE250 Euston D
NEUR 3610 A Thursday, December 13 14:00-16:00 TH204 Kolb B
NEUR 3680 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 AH117 Tata M
All other Neuroscience sections: No Exam
New Media
NMED 2560 A Friday, December 14 9:00-11:00 W400 Taylor A
NMED 3850 N Monday, December 10 18:00-20:00 E690 Cousins B
All other New Media sections: No Exam
Nursing
All Nursing sections: No Exam
Philosophy
PHIL 1000 B Saturday, December 15 9:00-12:00 D634 Brown B
PHIL 2234 A Thursday, December 13 9:00-12:00 L1168 Brown B
PHIL 4000 A Tuesday, December 11 14:00-17:00 B543 Govier T
All other Philosophy sections: No Exam
Physical Activity
All Physical Activity sections: No Exam
Physics
PHYS 1000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 C674 Dasgupta A
PHYS 1000 B Friday, December 14 14:00-17:00 D634 Furgason D
PHYS 1050 A Thursday, December 13 9:00-12:00 TH201 Siminovitch D
PHYS 2000 A Thursday, December 13 9:00-12:00 E690 Tatsuno M
PHYS 2020 A Thursday, December 13 14:00-17:00 PE261 Furgason D
PHYS 2120 A Thursday, December 13 9:00-12:00 D633 Predoi-Cross A
PHYS 2800 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 C640 Dasgupta A
PHYS 3150 A Monday, December 17 14:00-17:00 C620 Das S
PHYS 3200 A Friday, December 14 14:00-17:00 C630 Das S
PHYS 4250 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 C756 Vos K
All other Physics sections: No Exam
Political Science
POLI 1000 A Monday, December 10 9:00-12:00 C610 Kukucha C
POLI 1000 B Monday, December 17 9:00-11:00 D634 Lambert L
POLI 1000 C Friday, December 14 14:00-16:00 B660 Jansen H
POLI 3241 A Thursday, December 13 14:00-17:00 D632 McCormick P
POLI 3280 A Monday, December 17 14:00-16:00 C674 Jansen H
All other Political Science sections: No Exam
Psychology
PSYC 3240 A Wednesday, December 12 9:00-12:00 C610 Li F
PSYC 3330 A Friday, December 14 14:00-17:00 AH176 Allen S
PSYC 3370 A Monday, December 10 9:00-12:00 TH201 Barrett L
All other Psychology sections: No Exam
Public Health
All Public Health sections: No Exam
Religious Studies
RELS 3501 A Thursday, December 13 9:00-11:00 D632 Robinson T
All other Religious Studies sections: No Exam
Social Sciences
All Social Sciences sections: No Exam
Sociology
SOCI 1000 A Wednesday, December 12 9:00-11:00 PE250 Vallee M
SOCI 1000 B Tuesday, December 18 14:00-15:15 PE250 Perks T
SOCI 1000 C Friday, December 14 14:00-16:00 L1060 Granzow K
SOCI 2020 A Monday, December 10 9:00-11:00 C756 Vallee M
SOCI 2100 N Tuesday, December 11 18:00-20:00 C610 Perks T
SOCI 2130 A Monday, December 17 14:00-16:00 L1060 Laurendeau J
SOCI 2410 A Thursday, December 13 14:00-16:00 C610 Granzow K
SOCI 2500 A Friday, December 14 9:00-11:00 C674 Vallee M
SOCI 3330 N Tuesday, December 11 18:00-19:15 C640 Bibby R
SOCI 3770 N Monday, December 10 18:00-21:00 C640 Penner J
SOCI 3850 A Friday, December 14 14:00-15:30 D631 McDaniel S
All other Sociology sections: No Exam
Spanish
SPAN 2300 A Friday, December 14 14:00-16:00 D633 Trillia R
All other Spanish sections: No Exam
Statistics
STAT 1770 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 PE155A Connolly D
STAT 1770 B Monday, December 10 9:00-12:00 PE155A Connolly D
STAT 1770 C Friday, December 14 14:00-17:00 PE250 Archibald J
STAT 1770 D Tuesday, December 11 14:00-17:00 PE250 Sheriff J
STAT 2780 A Monday, December 10 9:00-12:00 L1060 Sheriff J
All other Statistics sections: No Exam
Women and Gender Studies
WGST 1000 A Thursday, December 13 9:00-12:00 L1050 Filan T
WGST 1000 N Tuesday, December 11 18:00-21:00 B730 Lenon S
WGST 3030 N Wednesday, December 12 18:00-21:00 AH175 Williams C
All other Women and Gender Studies sections: No Exam
Writing
WRIT 1000 A Tuesday, December 11 9:00-12:00 L1168 Stubbs N
WRIT 1000 B Thursday, December 13 9:00-12:00 W514 Eckert R
WRIT 1000 C Monday, December 10 9:00-12:00 W514 Eckert R
WRIT 1000 D Monday, December 10 9:00-12:00 L1168 Stubbs N
WRIT 1000 E Wednesday, December 12 9:00-12:00 B730 Stubbs N
WRIT 1000 F Monday, December 17 9:00-12:00 B543 Eckert R
WRIT 1000 G Friday, December 14 14:00-17:00 E630 Lobe C
WRIT 1000 H Friday, December 14 14:00-17:00 E640 Kellington T
WRIT 1000 I Monday, December 17 14:00-17:00 E630 Kellington T
WRIT 1000 J Thursday, December 13 14:00-17:00 E630 Lobe C
WRIT 1000 K Tuesday, December 11 14:00-17:00 E630 Kellington T
All other Writing sections: No Exam

Back to the Registrar's Office